SYMBOL TRANSPORT

новини

Історія розвитку та впровадження систем АСОП у містах України компанією Simbol Transport

Безготівка автоматизована система оплати проїзду (далі — система АСОП) отримала суттєвий розвиток по всій земній кулі, не обійшовши й Україну.

Суттєво полегшуючи перевізникам і пасажирам оплату проїзду, вона дозволяє здійснювати облік та аналіз кількості перевезених осіб та суми прибутку без отримання негативних наслідків. Ціль дії автоматизованої оплати полягає у прирості виручки та обліку її збору.

Компанією Symbol Transport здійснюється розробка ПЗ та впроваджується безконтактна оплата пересування в українському громадському транспорті. Під програмами цієї компанії безготівкова автоматизована система поетапно вводиться в Чернігові, Івано-Франківську, Краматорську, Чернівцях, Тростянці.

По-перше, безготівкова система оплати передбачає встановлення базового обладнання — валідаторів безконтактних смарт-карт. Валідатори являють собою переносне обладнання для кондуктора, їх характеристики дозволяють здійснювати платежі різними видами карточок та автоматизовано обліковувати сплату готівки. Вони не потребують монтажних робіт та мережевого живлення. Враховуючи стан громадського транспорту в країні — це суттєва перевага.

Валідатори смарт-карт через Інтернет-зв’язок мобільного, обмінюються даними з основного процесингу, керованого Оператором. Вони надають варіант швидкого запуску проекту з мінімальними витратами коштів. В результаті, пасажири набирають навичок користування картами, облегшуючи та фіксуючи проїзд. Здійснивши оплату, апаратом роздруковується квиток із фіксацією повної інформації та суми коштів. Гарантія — для пасажира, привілеї Е-обліку повних сплат — для підприємства.

Цей етап дозволяє:
— здійснювати повний облік пасажира, який сплачує проїзд. В такому випадку, містом та оператором отримуються потранзакційна звітність, з деталями по кожному контролеру, пересуванню, даті операції й інше;
— оптимізувати транспортну мережу, на базі наявних даних щодо потоку пасажирів;
— збільшити збір отриманого прибутку шляхом оптимізації протиправних дій з боку кондукторів;
— формувати поняття напрямів дії Е-квитка у всіх учасників громадського руху.

Наступний етап передбачає просування запровадженої АСОП в різноманітні галузі:
— розміщення апаратів самостійної оплати картою;
— застосування карти жителя, карток-пільг, облік осіб, які мають пільги;
— єдиний транспортний проїзний.

Транспортна картка має вигляд запрограмованої безконтактної картки з пластику для придбання та здійснення поповнення, за обраною пакетною послугою. Варіантів декілька: проїзний на місяць, Е-гаманець, чи відповідний обсяг поїздок, передбачений пакетом послуг. Запровадження подібного роду проектів говорить про те, що Е-квитки не популярні серед населення. Відсутність вигоди з економічної точки зору, зупиняє людей від переходу на безготівкову оплату. Ставлячи під сумнів розповсюджені публічні твердження, введення АСОП не веде до зросту придбання транспортних карток. Ті, хто надавали першість паперовому проїзному, наразі купують новітні пластикові і здійснюють поповнення карток.

Порівняння статистичних даних щодо покупки паперових квитків говорить, що об’єм розповсюдження карток збільшується на рівні 5-10%. Щоб проїзний набув популяризації, суттєву роль для двох сторін грає комерційна складова. Єдиним ефективним засобом є запровадження відмінного тарифу — здійснюючи оплату смарт-картою, ціновий діапазон нижчий, аніж оплачуючи надані послуги в готівковій формі.

Введення великого поля збуту поповнень проїзного — важливий нюанс зросту автоматизованої системи — збільшення карточок у осіб ускладнює критерії мережі їх поповнення. Автоматизовані СОП у світі реалізовуються на принципах оффлайн-дії. Носієм даних виступає транспортна картка, із закодованою на неї інформацією, яка підлягає зчитуванню при верифікації. Дана необхідність викликана миттєвою та надійнішою системою оплати для можливості здійснити стійкий Інтернет-зв'язок, адже у випадку не функціонування системи сплати, рейсу транспорту не відбудеться.

Карта стає валютно-активною через профільний автомат самообслуговування зі зчитувачем. Подібні машини достатньо дорого коштують, через що компанія Symbol Transport винайшла рішення-інновацію. На зміну дорогих закордонних автоматів, випущено унікальний технологічний товар, який надає шанс збільшити рахунок карти через розповсюджені вуличні платіжні термінали. На моніторі автоматичного обладнання зазначаються цифри транспортної карти та заносяться кошти для поповнення і через невеликий проміжок часу, картка поповнюється системою.

Найголовніший нюанс у запровадженні автоматизованої оплати — це питання обрахунку пільговиків. Проїзд для пільгових категорій осіб має різновиди відшкодування та не обліковується, що ставить основну задачу перед АСОП, з урахуванням і власників транспорту, і міського бюджету. Жодна зі сторін не володіє конкретною інформацією стосовно кількості перевезених осіб-пільговиків. У цьому випадку, електронний квиток грає суттєву роль — даючи можливість обліковування та передавання правдивої інформації обом сторонам.

Symbol Transport мають плани найближчим часом впровадити у містах Краматорськ та Чернівці єдину Картку Жителя — особисту картку, яка дає перевагу не тільки здійснювати оплату пересування у різному громадському транспорті, а й користуватися різними місцевими сервісами. Інтегрування карточок з іншими напрямами дасть можливість розповсюдити та популяризувати Картку й виконати її ціль — облік, оптимізацію, приріст прибутку, уніфікацію, запровадження одного варіанту оплати по всій транспортній структурі. Міста Чернігів та Івано-Франківськ перебувають на передовому етапі оплати проїзду транспортною картою, та прийняття банківських карт, полегшуючи здійснення сплати проїзду людьми.

Компанією Symbol Transport, в співпраці з міжнародною системою «VISA» здійснено запровадження проекту, відповідно до якого, розрахунки за проїзд на валідаторах у наземному транспорті здійснюються банківськими картками усіх банків світу: «VISA PayWave» і «MasterCard PayPass». Це є доволі технологічним новаторством, тому що у світовій практиці подібна новація не знайшла розповсюдження. Вперше функціонал такого роду встановлено в наземному транспорті — оплата безконтактною банківською смарт-карточкою у всьому наземному комунальному транспорті. На теперішній час, компанія Symbol Transport розвиває мобільний додаток, який дозволить відстежити операції, як по банківській, так і по транспортній картці, та здійснити поповнення транспортної картки. Продукт передбачає версію для мобільних телефонів та особистий кабінет користувача.

2019-2024 (с) Всі права захищені